Naši učenici volonteri na Kupu kontinenata Split 2010

Još jednom su se učenici  II. GIMNAZIJE dokazali u volonterskom radu, ovaj put kao volonteri na  Kupu kontinenata Split 2010 (Continental Cup Split 2010).

Marina Raos, Ana Drašković i Ivan Peović

Sve je počelo u šestom mjesecu 2010 godine kada je na internetu objavljen formular za prijavu za volonteranje na Kupu kontinenata (atletsko natjecanje kontinenata). Vijest se brzo proširila te su učenici diljem Splita pohrlili sto prije ispuniti prijavu kako bi baš oni bili volonteri koji će biti na usluzi svjetskim zvijezdama atletike. Naši učenici: Marina Raos, Ana Drašković i Ivan Peović (najmlađi među njima) su bili spretni te su uspjeli u svom naumu i postali članovi tima  od 600 volontera.
Nakon prijave pozvani su na razgovor radi provjere znanja stranih jezika. Njima to nije  bio problem, ipak smo mi jezična gimnazija! Svi su mogli izabrati sektor na kojem žele volontirati. Marina je bila zaštitar na tribinama, Ivan team attache (briga o bacačima koplja, diska i kugle) a Ana sektor T.I.C (briga o osobnim stvarima natjecatelja).
Nas -  znatiželjne ''novinarke'' zanimalo je jesu li upoznali nekog poznatog?
Marina kao zaštitar na tribinama nije imala dodira sa zvijezdama atletike dok su Ana i Ivan rado uživali u društvu Gaya, Philipsa, Sandre Perković, Blanke Vlašić, Jacksona... Dwight Philips pozvao je našeg Ivana na privatan party  u hotel Le Meridien Lav.
Za kraj, još jedna zanimljivost - u radu Kupa kontinenata sudjelovao je i naš profesor Idriz Melić.
Svi su oduševljeni organizacijom cupa te tvrde da im je bila čast biti dio svjetski poznatog  natjecanja  a  nastavit će i dalje  volontirati u svakoj akciji u kojoj sudjeluje naša škola.

Podsjetimo se, na ovom natjecanju Europa je slavila pobjedu.

Ana Pauk & Marilena Babić

objavio: Nediljka Galić   datum: 14. 9. 2010.