FRANCUZI OPET U GRADSKOM KAZALIŠTU

I ove godine dramska skupina Cvrčci (Les Cigales) II. GIMNAZIJE nastupila je na  Danima frankofonije  u Splitu prigodnim programom. Mjesecima smo se pripremali tako da smo počeli i sanjati na francuskom.

Druga gimnazija imala je svoj nastup u Gradskom kazalištu mladih u  utorak, 15. ožujka 2011.

Pod svjetlom reflektora, kao prave glumačke i pjevačke zvijezde glumili smo i pjevali na francuskom.Prva je nastupila Matea Marušić ( 3.a) uz gitaru pjesmom Paris, grupe Subway u akustičnoj verziji (autorica teksta, op.). Uz prigodnu prezentaciju slika Pariza,  učenici prvog razreda, recitirali su pjesmu Paris Musée.  Pjesmu  Paris otpjevale su  učenice drugog razreda - Josipa, Fiza, Paola i Tonka .

Naša gošća Marina Lampalov,  pjevačica francuskih šansona  oduševila nas je svojom interpretacijom šansone Sur les quais de vieux Paris (Na dokovima starog Pariza).

Najveću pozornost izazvala je  predstava «Paris, je t'aime» kojom se na komičan način predstavila ljubav na njenom teritoriju  (Pariz, grad ljubavi, op.) u Parizu, a sa ovom predstavom nastupili su i na Danima europske  frankofonije  u Brnu.

Svoj nastup II. GIMNAZIJA završila je igrokazom pripremljenim za natječaj Francuske ambasade (Ambassade de France en Croatie)  Proljeće gimnazijalaca 2011. temeljen na 10 zadanih riječi te himnom Cvrčaka  Que calor la vida.

Za uspjeh naših učenika od srca zahvaljujemo našoj profesorici Silvani Soldo i lektorici Maud Favreau Lasić.

A posebna pohvala voditeljima programa, a najviše Lukinoj ležernosti.

Ove godine imali smo i goste - malene «francuze» iz Imotskog i Lovreća.

I ovaj put  priredbi je nazočio  Jean Maiffredy, attaché linguistique (jezični ataše) pri  Francuskoj ambasadi (Ambassade de France en Croatie)

Matea Marušić, 3.a

objavio: Nediljka Galić   datum: 20. 4. 2011.